Dodatkowe informacje na wyświetlaczu

No i stało się! Mamy do dyspozycji soft umożliwiający natychmiastowe wyświetlenie dodatkowych informacji na wyświetlaczu naszego MD-9600. Dodatkowe informacje

Zacznijmy od przygotowania sobie zaplecza:

 1. Niezbędne jest przygotowanie naszego radia, czyli zaopatrzenie go w najnowszy firmware oznaczony nazwą: MD9600-CSV-V05.03.bin lub jeśli posiadamy wersję GPS: MD9600-CSV-GPS-P05.03.bin.
 2. Bez najnowszej wersji CPS nie ruszymy do przodu.
 3. Przystępujemy do upgrade-u naszego radia. Jak sobie z tym poradzić opisałem tutaj.  Dodatkowe informacje
 4. Gdy powyższe czynności przebiegną pomyślnie, uruchamiamy radio tak jak zawsze, oraz komputer z najnowszą wersją CPS-a, łącząc oczywiście jedno z drugim kablem USB – usb. 😀
 5. Potrzebujemy pliku z kontaktami, ponieważ te wcześniej wprowadzone do naszego radia, nie będą już używane.
 6. W CPS-ie wybieramy z górnego menu opcję: Program >> Write Contacts.
 7. Następnie w oknie, które pojaw się na ekranie, wybieramy opcję: Import
 8. Teraz wskazujemy nowy plik z kontaktami, o którym pisałem w punkcie 5, i zatwierdzamy wybór. Przez chwilę program wczytuje dane, i jeśli są one poprawne, zakomunikuje nam to w przedziwny sposób, czyli tak: 
 9.  Zatwierdzamy okno Prompting klikając OK, a w oknie, które pozostaje na ekranie klikamy: WriteDodatkowe informacje
 10. Plik wczytuje się dość szybko, bo są tam tylko kontakty z SP, i po pomyślnym załadowaniu, program zakomunikuje nam to w ten sposób: 
 11. Teraz możemy zamknąć małe okienko. Można w tym miejscu zrobić jeszcze jedną czynność, która nie jest konieczna, a mianowicie „odchudzić” naszego codeplug-a z kontaktów, które tam zgromadziliśmy: Dodatkowe informacjePamiętajmy jednak o tym aby usunąć tylko kontakty! Pozostałe dane: grupy, reflektory itd. pozostawiamy! Dodatkowe informacje
 12. Teraz zaglądamy do radia. W menu wchodzimy do: Utilities >> Radio Settings >> ContactsCSV >> zaznaczamy Turn ON:
 13. I od tej chwili, cieszymy się tym, co mamy na wyświetlaczu !

Plik z kontaktami, które przygotowałem nie jest jeszcze doskonały i czasem wyświetla dane w sposób mało estetyczny (jak powyżej), ale zależało mi na czasie. Każdy może go wyedytować wg własnych potrzeb.


Do niewielkich poprawek w pliku z kontaktami lepiej będzie używać jakiegoś dobrego edytora. Odradzam wszelkie programy typu M$ Excel, Word lub Open/Libre Office. Ja używałem Notepad-a, ale nie uważam go za dobry edytor. 😀

Życzę powodzenia i do usłyszenia !

Dodatkowe informacje

7 Comments

 1. Try this: Tytera Flash Tool 1.08 Download userdb. Go to folder where flash tool is. Find userdb.bin. Rename userdb.bin to userdb.csv. Then write contacts in cps as usual. No need to use excel. File is slightly larger, but it seems to work fine. If you want to you can open it in excel and cut talkgroup and repeater info out. Otherwise leave it.

 2. Marcin SP5IOU

  Jak wymazać z codepluga mnóstwo kontaktów?
  Zaimportowałem 10000 i chciałbym zostawić tylko grupy, reflektory a resztę wyciąć.
  Próbowałem zrobić eksport, wyciąć z csv co niepotrzebne i zaimportować, ale nie wycina nic, tylko uzupełnia.
  Czy tylko pozostaje wgrać podstawowy codeplug ściągnięty z czystego radia i wpisać konfigurację od nowa?

  • sq9pg

   Witaj Marcin, nie mam 100% pewności, ale myślę że wgrywanie nowego codepluga z zerową ilością kontaktów powinno przynieść pożądany skutek, a jeśli nie to proponuję ponowne wgranie firmware-u. O ile mi wiadomo ta procedura najpierw usuwa całą zawartość pamięci i zastępuje tym co właśnie wgrywamy. Możliwe jest jeszcze inne rozwiązanie: najpierw wgrać soft, który dostępną w radiu pamięć rezerwuje pod możliwość nagrania głosu korespondenta, a potem soft, który tą samą pamięć przeznacza na powiększoną książkę adresową. Tutaj na 100% zawartość pamięci będzie kasowana.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to Top
Skip to content